BECUTAN шампон за деца

750ML

Becutan шампонот за деца има исклучително благо дејство и формулација која не иритира и не предизвикува солзење. Нежно ја негува и чисти детската коса, како и чувствителната кожа на детското главче. Ја омекнува косата и овозможува полесно расчешлување, а истовремено и дава свиленкаст сјај.

Не содржи сапун;

  • не содржи парабени;
  • не содржи алкохол;
  • производот е дерматолошки тестиран;
  • развиен е во соработка со дерматолози и со педијатри;
  • поради неговата блага формула, се препорачува за често миење на косата кај сите возрасти;
  • има приспособена pH вредност.