Бел чај со портокал

Подгответе се за новата билна мешавина со Camellia sinensis L., дел од групата зелени и црни GOOD NATURE чаеви!

Грижливо одбрани билки, спакувани во филтер кесички кои ќе Ви го одземат здивот.

Младите лисни израстоци на Camellia sinensis L. ја зачувуваат својата убавина и ја преточуваат во напивка идеално дополнета со цимет, кора од портокал, каранфилче и од ароми на лимон и портокал.

Богат микс на вкусови и мириси кој ќе ги разбуди сите Ваши сетила!