Чај од хибискус

20 Х 2 G

Замислете го раскошниот цвет на хибискусот преточен во шолја GOOD NATURE чај. Свеж мирис и освежително киселкаст вкус кој ги разбиструва сите ваши сетила. Богат е со витамините Ц и А, а заради диуретичното дејство се препорачува за намалување на зголемениот крвен притисок. Секогаш свежо приготвен, препорачуваме да се пие како топол или ладен пијалак.

Исклучителната свежина на чајот од цветот на хибискус ќе ве држи будни во текот на целиот ден, секој ден во годината.

Вкусете ја GOOD NATURE свежината на денот!