Овошен чај лимон

ФИЛТЕР ДУПЛЕКС 20 Х 1,5 G

Претставува мешавина која содржи и исушени јаболка, маточина, сладок анасон, бозел и цвет од багрем. Оваа комбинација со своето богато буке изобилува со свежина, а се карактеризира и со специфична нота на горки агруми. Цветовите од багрем и бозел, надополнети со сладок анасон му ја обезбедуваат слаткастата нитка на овој чај. Специфичните етерични масла на маточината, со мирис на лимон, го комплетираат неповторливиот вкус на оваа комбинација од лековити билки. Ви го препорачуваме при проблеми со варењето на храната, бидејќи ја олеснува работата на желудникот, ја смирува неговата надразнетост и ја нормализира дигестијата. Воедно го ублажува и намалува прекумерното потење и го освежува организмот.

Овошниот чај од лимон има пријатно киселкаст вкус, кој дејствува закрепнувачки. Неговиот карактеристичен вкус одлично се сложува со мед. Интересен е и моќен, што е посебно поволно, по напорен ментален или физички ангажман.

GOOD NATURE овошниот чај од лимон е вистинско освежување во летните жешки денови. Може да се приготви и како леден пијалак, со повеќе коцки мраз и неколку резенки од свеж лимон. За поцелосно доживување, може да се додаде и сок од истолчени свежи листови од маточина или нане. Утрото започнато со овошниот чај од лимон ќе ви обезбеди енергија и виталност, а неговата освежителна моќ и богатството од етерични масла го прават пријатен за пиење преку целиот ден.