Овошен чај праска

ФИЛТЕР ДУПЛЕКС 20 Х 2 G

Мешавина од сушени овошја и билки, ароматизирана со интензивна и пријатна арома на праска. Чајот има сладок и одлично оформен вкус со ноти на сочна, зрела праска, хибискус и шипка, кои ќе ве освежат и ќе ви дадат сила за нови предизвици. Го препорачуваме во летните, жешки денови, како леден пијалак, сервиран врз неколку коцки мраз и со додаток на неколку резенки лимон.

Воедно GOOD NATURE чајот од праска се препорачува и за подобро варење на храната, за намалување на отоците или едемите, и за подобрување на циркулацијата. За љубителите на вкусот и мирисот на праска, чајот од праска е вистинска напивка, во секое време од денот!