Becutan инстант чај од сладок анасон и од цвет од камилица

200g, 20 Х 5 g

Becutan инстант чајот од сладок анасон и од цвет од камилица е приготвен од специјално одбрани билки, со потврден квалитет. Неодоливо сладок и вкусен напиток, подготвен со особено внимание за нашите најмили.

Слаткиот анасон и камилицата имаат карминативно и спазмолитично дејство. Тие го стимулираат лачењето желудочен сок и ја подобруваат перисталтиката, со што го подобруваат варењето на храната (таа подобро се разградува и се ресорбира). Воедно, го помагаат и отстранувањето гасови од системот за варење, при што се намалува надуеноста на цревата и се смируваат грчевите. Цветовите од камилица, заради компонентите што ги содржат во етеричното масло, имаат и противвоспалително и антимикробно дејство. На камилицата и се припишуваат и својства за олеснување на искашлувањето, а, исто така, таа дејствува благопријатно и при несоница и при состојби на вознемиреност.

Производот не содржи:

  • вештачки бои;
  • aроми;
  • конзерванси;
  • млечни протеини и
  • глутен.

Достапен е во пакување од 200 g, во дознa со практичен начин на отворање, како и во пакување од 20 кесички со прилагодена доза од 5 g за уште поедноставна употреба.