Sattwa

Процесот на стареење започнува порано отколку што мислите. Иако не се забележуваат брчките, веќе по 20-та година клеточната структура се менува, а механизмот за самообновување на кожата почнува да слабее. Благодарение на науката, Sattwa кремот со витамин Ц и Sattwa кремот со овошни киселини ги стимулираат клеточните механизми во текот на денот и ноќта, враќајќи ја младоста и свежината на Вашата кожа.

По 30-та година процесот на стареење се забрзува и се смета дека промените на кожата се неповратни. Но, за среќа, не е така. Можете да одберете Sattwa крем за ден со колаген, Sattwa крем за ноќ со колаген, Sattwa крем против брчки, Sattwa тоник и Sattwa млеко за чистење со колаген. Или, пак, Вашиот избор е Sattwa регенеративен крем за ден и Sattwa регенеративен крем за ноќ. И при обете варијанти ќе и помогнете на Вашата кожа да се самообнови, да и се врати нејзината еластичност и свежина, да се измазнат ситните брчки.

Употребата на Sattwa поливитаминскиот крем за ден и ноќ ќе и ги надомести на кожата есенцијалните витамини и ќе Ви овозможи хидратизирана и здрава кожа.

И во иднина континуирано ќе го следиме трендот на воведување нови производи и редизајнирање на постојните.

Sattwa крем за ден со колаген 55 ml Sattwa крем за ноќ со колаген Sattwa крем против брчки 20 ml Sattwa хидратантно млеко за тело со бадемово масло, камилица и со Д-пантенол 250 ml Sattwa млеко за чистење со колаген 150ml Sattwa тоник за лице со колаген 150 ml Sattwa поливитамински крем за ден 55 ml Sattwa поливитамински крем за ноќ 55 ml Sattwa регенеративен крем за ден 55 ml Sattwa регенеративен крем за ноќ 55 ml Sattwa крем со витамин Ц 55 ml Sattwa крем со овошни киселини 55 ml Sattwa балсам против целулит 500 ml, 1000 ml Sattwa глицерински сапун за пилинг со антицелулитен ефект Sattwa крем за ден со матични клетки од јаболко и маслиново масло 55 ml Sattwa крем за ноќ со матични клетки од јаболко и маслиново масло 55 ml SATTWA крем за обликување и за затегнување на телото 150 ml Sattwa-влажни марамчиња за отстранување шминка SATTWA парфем Nirvana 50ml SATTWA парфем My verity 50ml SATTWA парфем Jeunesse 50ml SATTWA подарок колекција 4 SATTWA подарок колекција 5 SATTWA подарок колекција 6