Шампон и пенливо срeдство за капење 2 во 1 со масло од лаванда

200ML

Becutan шампонот и пенливото средство за капење 2 во 1 со масло од лаванда овозможува двојно дејство за нега и хигиена на детската кожа и коса. Маслото од лаванда длабински и нежно ја чисти и ја негува нежната детска коса правејќи ја мека, сјајна и лесна за расчешлување.

Карактеристичниот релаксирачки мирис на лаванда го прави овој производ да биде особено погоден за вечерното капење и добар сон. Збогатен е и со Дe-пантенол, состојка која учествува во процесот на регулирање на влажноста на косата и кожата.

  • Не содржи парабени, алкохол, бои и парфем.
  • Не содржи сапун.
  • Дерматолошки тестиран.
  • Прилагодена pH вредност.