Becutan пудра за деца

100g/200g

Го апсорбира вишокот влага и ја штити кожата од воспаленија.Активните додатоци го смируваат црвенилото и воедно ја негуваат нежната детска кожа, особено на вратот и на препоните.

  • производот е клинички и дерматолошки тестиран
  • развиен е во соработка со дерматолози и со педијатри
  • се препорачува и за возрасни со сува или воспалена кожа