SATTWA РЕГЕНЕРАТИВЕН КРЕМ ЗА ДЕН

55ml

Висококвалитетен производ кој во текот на денот на кожата и овозможува максимална нега и заштита. Вградените активни компоненти, витаминот Е, Д-пантенолот, маслото од авокадо и еластинот, се идеално избалансирани и ја враќаат неопходната влага и еластичност на кожата Sattwa кремот дејствува благотворно на осетлива, сува и набрчкана кожа, па со неговата редовна употреба таа станува поцврста и еластична. Вградените филтри ја штитат кожата од негативното дејство на сончевите зраци.