YOUNG DERM безалкохолен тоник за нормална и проблематична кожа 150ml

150g

Young Derm тоникот е погоден за хигиена и нега на нормална и чувствителна кожа. Ја навлажнува и ја тонизира кожата, со што го подобрува нејзиниот природен изглед, без притоа да ја исуши.

  • Не содржи алкохол
  • Содржи комбинација на хидратантни состојки кои ја задржуваат потребната влажност на кожата
  • Збогатен е со природен бисаболол кој ја смирува иритираната кожа и ја намалува можноста за создавање акни.

Начин на употреба: Нанесете неколку капки од тоникот на памукче и поминете ја површината на лицето и на вратот, наутро и навечер.