Becutan во Светот на Биби - млеко за после сончање


Becutan млекото по сончање, сега достапно и во нова амбалажа, специјално создадена за сите малечки вљубеници во Светот на Биби!

Овој производ е идеален за враќање на влажноста на кожата по нејзиното изложување на сонце. Во својот состав содржи маслиново масло, масло од невен, камилица и Д-пантенол кои ја потхрануваат и регенерираат кожата, истовремено правејќи ја мека и свиленкава. Брзо се апсорбира, а големиот процент на вода што го содржи интензивно ја негува кожата по сончањето враќајќи и ја нејзината влажност и еластичност. Се препорачува и за секојдневна нега на сува и чувствителна кожа.

ја враќа влажноста на кожата;

брзо се апсорбира;

содржи маслиново масло, масло од невен, камилица и Д-пантенол.

Достапност:

150 мл