Becutan инстант чај од сладок анасон за доенчиња и за мали деца

200g, 20 Х 5 g

Мешавина од екстракт и етерично масло од плодот на анасон и лесно сварливи шеќери. Се препорачува при нарушено варење на храната кај доенчиња и деца. Чајот го подобрува варењето, спречува создавање цревни гасови, го поттикнува нивното отстранување и ги смирува грчевите кои настануваат поради надуеност на цревата.

Енергетска вредност на 100 г чај - 1639 кЈ (391,4 кцал)

Производот не содржи:

  • вештачки бои;
  • aроми;
  • конзерванси;
  • млечни протеини и
  • глутен.

Достапен е во пакување од 200 g, во дознa со практичен начин на отворање, како и во пакување од 20 кесички со прилагодена доза од 5 g за уште поедноставна употреба.